Crs Soft dünyasını keşfetmeye hazır mısın?

Görüşme Saatleri 3 Mayıs 13:45-14:15
Beste Özalp
Information Technology Recruitment Executive

Her başarının ardında güçlü bir hikaye vardır. Bizim başarı serüvenimiz de bundan tam 10 yıl öncesinde başladı. Şık Makas Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden biri olarak 2010 yılında yola çıktık ve Crs Soft adıyla yazılım dünyasına ‘merhaba’ dedik.

Peki bizi biz yapan şeyler neler;

  • Azim ve çalışma ile hiçbir şeyin imkansız olmadığı
  • Yapabileceklerimizin ancak hayal gücümüz ile sınırlı olduğu
  • Tek başına hiçbir insanın harikalar başaramayacağı

bir dünyaya olan inancımız.

İşte bu 3 değer, kurulduğumuz günden bu güne, şirketimizin mihenk taşlarını oluşturuyor. Ortaya koyduğumuz her işte, ele aldığımız her projede ve öne sürdüğümüz her hizmette kurduğumuz bu sağlam yapının üzerine başarılarımızı ekliyor, temelimizi daha da güçlendiriyoruz. Çünkü bilgiye olan iştahımız, işimize olan tutkumuz ve teknolojiye olan merakımız hiç bitmiyor.

Biz yüksek kaliteli yazılım çözümleri ve hizmetleri sunan uluslararası bir teknoloji şirketiyiz. Bugüne kadar çok sayıda firmanın büyüme yolculuğuna eşlik ettik. İş birliğinde olduğumuz tüm müşterilerimizin önce vizyon ve hedeflerini anlayarak her birinin çözüm ortağı olduk. Ardından yenilikçi bakış açımızla geleceğin projelerine birlikte imza attık. Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımların değeri paha biçilemez. Kuantum bilgi işlem, kriptografi, Big Data, IOT ve M2M gibi teknolojinin geleceğini yönlendiren konuların araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz.

Sunduğumuz yazılım hizmetlerinin yanı sıra Gelir İdaresi onaylı lider entegratörlerinden biri olarak e-dünya markamız ile e-dönüşüm hizmetleri sunuyoruz. Tek bir platform üzerinden e-fatura, e-arşiv fatura, e-defter, e-irsaliye, e-smm, e-mm ve e-bilet süreçlerinin düzenlenmesinde iş verimliliğini artıran, maliyet ve zaman yönetimini kolaylaştıran çözümler geliştiriyoruz. 

Son olarak bizi bu yıl bir hayli heyecanlandıran güzel bir gelişmeyi paylaşalım. Ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Deloitte Fast 50 listesine 3. kez girmeyi başardık.

EĞİTİM VE GELİŞİM POLİTİKAMIZ

Crs Soft olarak çalışanlarımızın gelişimlerine katkı sağlamayı kendimize görev edindik. Her bir çalışanımızın gelişimini yakından takip ediyor, destekliyoruz. İşe yeni başlayan arkadaşlarımız içinse ayrıca bir “Oryantasyon Programı” düzenliyoruz. Bu programla hedefimiz yeni arkadaşlarımızın iş süreçlerine ve kültürümüze hızla adapte olmaları.

Aynı zamanda gerçekleştirdiğimiz şirket içi ve şirket dışı aktiviteler ile takım ruhumuzu güçlendiriyoruz. Hem eğlendiğimiz hem de öğrendiğimiz CoRdiS Challange etkinliğimiz, her ay doğum günü olan çalışanlarımız için düzenlediğimiz mini kutlamalar birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz birkaç organizasyondan sadece birkaçı.  

Bizce doğru yeteneklerin doğru pozisyonlarda yer alması başarıya giden yolda hayati bir önem taşıyor. Bu noktada İnsan Kaynakları ekibimiz hassasiyetle çalışıyor. Yine de işe başladıktan sonra yeteneklerini firmamız içerisinde bambaşka bir iş dalında değerlendirmek isteyen arkadaşlarımız olabiliyor. Böyle durumlarda kişinin beceri ve istekleri doğrultusunda farklı pozisyonlarda görev alma şansı sunuyoruz.

 

Staj Programımız

1- Crs Talent Hunt Camp

Geleceğin gençlerimizin hayalleri ile şekillendiğini biliyoruz. Bu hayallere biz de katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için lise ve üniversite öğrencilerimize eğitici, öğretici ve eğlenceli bir staj programı hazırladık. Programda neler var? Üniversite öğrencilerimiz isteğe bağlı kişisel gelişim ve teknik alanda eğitim alıyorlar. Staj programlarımız mutlaka projeler ve takım oyunlarıyla destekleniyor. Programın sonunda gençlerimiz içlerindeki gücü keşfederek, bir kodlama projesine imza atıyorlar. Stajyerlerimizden aynı zamanda güncel teknolojileri araştırarak, bu araştırma sonuçlarına göre sanal bir fikir oluşturmalarını istiyoruz. Bu fikirle geliştirdikleri projelerini staj bitiminde bizlere sunuyorlar. Crs Soft olarak stajyerlerimizi çalışan arkadaşlarımızdan ayırt etmiyor, gerekli sorumlulukları vermekten kaçınmıyoruz. Amacımız, iş hayatına daha sağlam bir altyapıyla hazır olmalarını sağlamak ve kurumsal dünyanın dinamiklerini yakından tanımalarına vesile olmak.

2- Part-time çalışma şansı

Staj döneminin ardından genç yeteneklerimize bizlerle part-time çalışma imkanı sunuyoruz. Böylelikle hem sektör deneyimi hem de kurumsal hayat tecrübesi kazanma olanağına sahip oluyorlar. Part- time olarak bünyemizde çalışan arkadaşlarımız, mezuniyetleri sonrasında bizimle iş dünyasına tam zamanlı adım atma şansını da yakalayabiliyor.

İNSAN KAYNAKLARI SÜREÇLERİMİZ

En büyük yatırım, insana yapılan yatırımdır ve bu yatırım nesilden nesile aktarılarak ömür boyu devam eder. İnsan kaynakları süreçlerinde amacımız önce çalışanlarımızın mutluluğu.

Bu noktada işe alım ve yerleştirme sürecimiz, insan kaynakları yönetimimizde üzerinde hassasiyetle durduğumuz konuların başında geliyor. Ekibimize katılmak isteyen herkes din, dil, ırk, cinsiyet farketmeksizin elektronik ortamlardan yayınlanan açık pozisyonlarımıza başvurabiliyor ve gerekli incelemeler sonucunda adaylar ile mülakatlar organize ediyoruz. Mülakatlarda çeşitli analizler gerçekleştiriyor ve mülakat aşamalarınının ardından iş teklifi yapıyoruz.

İşe alım süreci basamakları:

  1. Online başvuruların incelenmesi
  2. İlk mülakatın gerçekleştirilmesi
  3. Teknik mülakat uygulanması
  4. Birim yöneticisinin katıldığı bir mülakat gerçekleştirilmesi
  5. Referans kontrolü
  6. İş teklifinin yapılması
  7. Ve o artık bir Crs Soft’lu.

SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZ

Genç yeteneklerimizin yanındayız!

Gençlerimizin başarısı ile gurur duyuyoruz. Mars Society tarafından düzenlenen University Rover Challenge’a katılmaya hak kazanarak ülkemizi Amerika’da temsil eden ilk ve tek Türk takımı olan İTÜ Rover Team’a sponsor olduk.

Eğitimcilerin yanındayız!

Okullarda kodlama seferberliğini destekliyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz sosyal sorumluluk projesiyle Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine kodlama, yazılım ve programlama eğitimleri verdik.

Öğrencilerimizin yanındayız!

Öğrencilerimiz için mini bir staj etkinliğimiz var. Henüz lise eğitiminin başında olan, yazılıma meraklı genç arkadaşlarımızı iki gün boyunca şirket bünyesinde ağırlayarak hem yazılım alanını daha yakından tanımaları için etkinlikler gerçekleştiriyor, hem de kurumsal hayatı keşfetmeleri için bir fırsat yaratıyoruz.

Okullarımızın yanındayız!

Sürdürülebilir toplumsal gelişimin eğitimle mümkün olduğuna inanıyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında, Şehit Hüseyin Kavalı Fen Lisesi öğrencilerine bir “Kodlama Sınıfı” armağan ettik.

Biz birlikte başarılı işlere imza atan bir grup güzel insanız. Bir olmayı, birlikte üretmeyi seviyoruz. Gücümüz buradan geliyor.

Sen de bu hikâyenin bir parçası olmak istersen CV’ni aşağıdaki adrese gönder ve tanışalım. Kim bilir belki de senin bile hayal edemeyeceğin kadar büyük başarılara birlikte imza atacağız.