Ufuk Öztürk Peker

Momentum BT Kurucu

Kariyeri boyunca planlama, kalite yönetimi, İK, idari ve finansal operasyonlardaki süreçleri ve sonuçları geliştirdi. Girişimcilik kariyeri, Antalya merkezli bir yönetim danışmanlığı şirketi olan Momentum BT ile ortak olarak kalmaya başladı. Anlık çalışması, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan akreditasyonunu getirdi. Robotik Proses Otomasyonu (RPA) kullanarak işletmelerin yüksek verimlilik elde etmelerine yardımcı olmak için UiPath ile devam eden bir ortaklık kurdu. Çabaları Momentum BT'yi Türkiye'deki RPA endüstrisinde ilk ve tek kadın girişimcisi kılıyor. İşletmelerin kurumsal başarı düzeyini değerlendirmek için kurum içinde oluşturulmuş bir değerlendirme standardı olan Kurumsal Gelişim Endeksi'ni (KGE) geliştirdi. Sonra, değerlendirme yöntemini, işletmelerin kendi güçlü yönlerini ve eksikliklerini ücretsiz olarak gerçekleştirmek için kullanılabilecek bir uygulama haline getirmiştir. Aynı zamanda Türkiye'deki ilk ve tek Endüstri Mühendisliği Derneği'nin kurucu başkanıdır. Ülke çapında işletmelere birinci sınıf RPA hizmetleri sağlama çalışmalarına devam ediyor Kooperatif işletmeleri için stratejik planlama ve pazarlama hakkındaki üç makalesi DGRV ve TC Tarım Bakanlığı tarafından yayınlandı.

14.00-14.40

Cumartesi 2 Mayıs

Uzaktan Çalışmada RPA

RPA teknolojisi kurumlardaki operasyonel işlerin seyrini değiştiriyor. Personellerin daha farklı uzmanlıklar almasını sağlıyor.

RPA  yazılımının değişen koşullara, istisnalara ve yeni durumlara karşı farkında olma ve uyum sağlama yeteneğini ele alıyoruz.

Webinara Eriş